Uygulama Kullanım Klavuzu

Üyelik: Uygulamaya üye olmak için yönetici, kullandığınız e-posta adresinize şifre gönderecektir. Mailinize gelen şifre ve e-posta adresinizle uygulamaya giriş yapabileceksiniz.

 

Sorular: Uygulamaya kaydolup ilk defa giriş yaptığınızda karşınıza bazı sorular çıkacaktır. Uygulamayı kullanabilmek için bu soruları cevaplamanız gerekecektir.

Ayrıca belirli aralıklarla uygulamaya giriş yapmadan önce size sürecinizi takip etmek amacıyla sorular çıkacaktır. Bu soruları cevaplandırmanız takip süreciniz açısından önemlidir.

 

Anasayfa: Soruları cevapladığınızda anasayfaya ulaşacaksınız. Ana sayfa ekranında, profil bilgileri, geri bildirim, soru sor, adım, su ve kilo takibi, haftalık adım durumu alanları bulunmaktadır. Ekranın sol üst köşesinde çizgilerin olduğu simge sizin uygulamadaki diğer alanları görmenizi sağlayacaktır. Ekranın sağ üst kısmında ise yine soru sormanız için bir kısa yol ve bildirimleri gösteren bir zil işareti bulunmaktadır.

 

Profilim: Profil kısmına girerek isim soy isim, e-posta gibi bilgilerinizi değiştirebilir veya güncelleyebilirsiniz.

 

Geri Bildirim: Bu alan ile uygulamaya ilişkin görüş ve önerilerinizi bizlere iletebilirsiniz.

 

Soru Sor: Bariatrik cerrahi süreci veya uygulamaya ilişkin herhangi bir sorunuz varsa bu alana yazabilirsiniz. Buraya yazdığınız sorular bize iletilecek ve en kısa zamanda cevaplanacaktır.

 

Kendini İzleme: Kendini İzleme alanında kilo takibi, su tüketimi, Adım sayar ve egzersiz bölümleri bulunmaktadır.

-Kilo takibi: Mevcut kilonuzu tartıldıkça girip bu alana kaydedebilirsiniz. Altta hedeflediğiniz kiloyu gösteren bir alan da bulunmaktadır.

-Su Tüketimi: Tükettiğiniz su miktarını her biri 200ml’lik bardak olacak şekilde girebilir ve kaydedebilirsiniz.

-Adımsayar: Adımsayar kısmında eğer Android bir telefon kullanıyorsanız “Google Fit”, “Google health” gibi uygulamalardan birinin telefonunuzda yüklü olması gerekmektedir. İOS işlemcili bir telefon kullanıyorsanız ise sağlık uygulamasından adım verilerinizin kullanımı sağlanacaktır. Ancak uygulamanın ilk girişinde veri kullanımına izin vermeniz gerekmektedir. İzin verdiğiniz sürece adımlarınızı otomatik olarak çekecektir.

-Egzersiz: “Egzersiz Türü Seçiniz” kısmına tıkladığınızda yürüyüş dahil birçok egzersiz listelenecektir. Bunlardan hangisini yaptıysanız işaretleyebilirsiniz. Ardından kaç dakika bu egzersizi yaptığınızı girerek kaydedebilirsiniz.

 

Eğitim: Bu alanda bariatrik cerrahi öncesi, hastane süreci ve ameliyat sonrası sürece ilişkin birçok başlık altında bilgiler yer almaktadır. Okumak istediğiniz başlığın üzerine tıkladığınızda okuma metniniz açılacaktır. Ayrıca metni dinlemek isterseniz “sesli dinle” alanına tıkladığınızda sesli olarak dinleyebilirsiniz.

 

Hedefim ve Gelişimim: Kilo, Su Tüketimi ve Adıma ilişkin alanlar yer almaktadır.

-Kilo: Sayfanın üst kısmında hedef kilonuzu girip kaydedeceğiniz bir alan bulunmaktadır. Ortada kilo değişimlerinizi haftalık ve aylık olarak takip edebileceğiniz bir gelişim grafiği yer almaktadır. Altta ise Sürecinizin özeti şeklinde şu anki kilo, vermem gereken kilo, tamamladığım hedef ve kalan hedef yüzdesini gösteren alan bulunmaktadır. Kilo ile ilgili tüm sürecinizi buradan takip edebilirsiniz.

-Su Tüketimi: Sayfanın üst kısmında hedeflediğiniz günlük su tüketim miktarınızı litre cinsinden girip kaydedeceğiniz bir alan bulunmaktadır. Ortada günlük, haftalık ve aylık olarak su tüketiminizi takip edebileceğiniz bir gelişim grafiği yer almaktadır. Altta ise sürecinizin özeti şeklinde içtiğim su, içmem gereken su miktarı, tamamladığım hedef ve kalan hedef yüzdesini gösteren alan bulunmaktadır. Su tüketimi ile ilgili tüm sürecinizi buradan takip edebilirsiniz.

-Adım: Sayfanın üst kısmında günlük hedeflediğiniz adım miktarınızı girip kaydedeceğiniz bir alan bulunmaktadır. Ortada günlük, haftalık ve aylık olarak attığınız adımları takip edebileceğiniz bir gelişim grafiği yer almaktadır. Altta ise sürecinizin özeti şeklinde attığım adım, kalan adım, tamamladığım hedef ve kalan hedef yüzdesini gösteren alan bulunmaktadır. Adımlarınız ile ilgili tüm sürecinizi buradan takip edebilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular: Bu alanda sizlerden gelen soruların ve cevapların derlendiği alan yer almaktadır.

Ayarlar: Bu alanda uygulamaya ilişkin bildirim ayarları, şifre değiştirme gibi kişisel ayarları yapabilirisiniz.

 

Uygulama Kullanım Kılavuzu: Uygulamada yer alan alanların tanıtımı ve nasıl kullanacağınız belirtilmektedir.

 

Görüş ve Öneriler: Bu alan ile uygulamaya ilişkin görüş ve önerilerinizi bizlere iletebilirsiniz.

 

Bize Ulaşın: Bize ulaşabileceğiniz iletişim bilgileri yer almaktadır.

 

Çıkış Yap: Uygulamadan çıkış yapmak istediğinizde bu alanı kullanabilirsiniz.


Hesabımı Sil: Uygulamayı kullanmak istemiyor ve hesabınızın silinmesini istiyorsanız bu alanı kullanabilirsiniz.